Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 2875

Najbliższa środa to Środa Popielcowa – początek czterdziestodniowego Postu. Zaczynamy Wielki Post od udziału we Mszy Św. w czasie, której przyjmujemy na swą głowę popiół. Popiół na naszej głowie jest znakiem poważnego potraktowania swojego życia, swojej przemijalności a także jest znakiem wejścia na drogę przemiany swego serca i życia.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – post nie tylko od mięsa, ale też ilościowy: tylko trzy posiłki dziennie. Taka jest Tradycja Kościoła Katolickiego.

Msze św. będą o godz. 10.00, 17.00, i 18.00 (Jurków). – w czasie każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem.

 

W czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta o godz. 15.00.

Również w czwartek po Mszy św. ok. godz.16.00 spotkanie organizacyjne pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorje na plebani.

 

W Piątek przypada I Piątek Miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. W piątek rozpoczynamy Drogi Krzyżowe o godz. 17.00 po niej Msza Św. W tym roku pierwszą Drogę Krzyżową poprowadzą Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz II klasa szkoły podstawowej.

W kolejne tygodnie Drogi Krzyżowej będą podzielone. Dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 18.00.

Odwiedziny Chorych od godz. 9.00 w piątek: Raciborowice od strony Sędzimirowa a w sobotę: Jurków.

 

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszą Św. wynagradzającą za grzechy Parafian.

Tego dnia przypada również święto Świętego Kazimierza -królewicza.

Urodził się w Krakowie 3 października 1458r. Był drugim z kolei synem króla Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki, a wnukiem zwycięzcy spod Grunwaldu, Władysława Jagiełły. „Był młodzieńcem szlachetnym, rzadkich zdolności i godnego pamięci rozumu” zapisał jego nauczyciel ksiądz Jan Długosz, kanonik krakowski, który aż do XIX w. był najwybitniejszym historykiem Polski. Miał wrodzone poczucie sprawiedliwości i umiłowania prawdy. W życiu religijnym pielęgnował nabożeństwo do Matki Najświętszej. Otaczał opieką ubogich i chorych. Wstawiał się za nimi do króla i bronił skrzywdzonych. Po porannej mszy szedł do szpitala i rozdawał ubogim chorym wszystkie pieniądze, jakie posiadał. Nie znosił obok siebie ludzi zakłamanych, karierowiczów, pochlebców; upominał ich. Dla poratowania zdrowia (chorował na gruźlicę) został wezwany przez ojca do Wilna w nadziei, że uzdrowi go tamtejszy klimat. Niestety, gasł z dnia na dzień. W zupełnej przytomności, otoczony modlącym się duchowieństwem, zmarł w wieku 26 lat dnia 4 marca 1484r na zamku w Grodnie. Ciało królewicza pochowano przy wtórze płaczącego ludu w katedrze wileńskiej. Przy jego grobie działy się liczne cuda. Nieuleczalnie chorzy i inwalidzi odzyskiwali zdrowie i sprawność, zdarzyło się też podobno wskrzeszenie zmarłego dziecka. Uroczystości kanonizacyjne odbyły się w Wilnie w 1604r za panowania króla Zygmunta III Wazy. Gdy po 118 latach otworzono grobowiec św. Kazimierza, znaleziono w nim nienaruszone ciało królewicza.

 

W Przyszłą Niedzielę kończymy Dni intensywnej modlitwy Kościoła o trzeźwość naszego narodu - pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca – adoracyjna. Po Mszy Św. nabożeństwo Gorzkich Żali oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.

(Jurków - nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 10.00 przed Mszą Świętą).

 

Pielgrzymka. Zapraszamy na czuwanie Rodziny Szensztackiej na Jasnej Gorze 25 marca. Koszt wyjazdu 60zł. Zapisy u Pani Danuty Likwiarz. Szczegółowe informacje zostaną wywieszone w gablotce.

 

Rekolekcje wielkopostne. Informuję, że rekolekcje wielkopostne będą w naszej Parafii od 17-19 marca. Spowiedź wielkopostna będzie 18 marca. Proszę o zorganizowanie sobie czasu na czas rekolekcji byśmy jak najliczniej uczestniczyli w rekolekcjach. Nauki poprowadzi ks. Jacek Skrzypczyk, który obecnie pracuje we Włoszech.

 

Od 6. marca zmiana godzin Mszy Świętej w ciągu tygodnia.